Księgowość Bochnia

AP KSIĘGOWA GOTOWA NA JPK

z dnia 2017-12-05

Zgodnie z nowymi zasadami kontroli podatkowej od 1 stycznia 2018 roku przepisy dotyczące JPK zaczną obowiązywać również mikro przedsiębiorstwa. Biuro rachunkowe AP jest oczywiście w pełni przygotowane do tego rozporządzenia!

AP KSIĘGOWA GOTOWA NA JPK

Wszystkie mikroprzedsiębiorstwa będące czynnymi podatnikami VAT będą zobowiązane do wysyłania co miesiąc bez wezwania na serwer Ministerstwa Finansów dane z ewidencji VAT w postaci pliku JPK_VAT;

Od 1 lipca 2018, wszyscy podatnicy którzy prowadzą księgowość w formie elektronicznej zobowiązani będą do przekazywania pozostałych struktur JPK na żądanie organów podatkowych;

 

Na czym polega operacja comiesięcznego wysyłania plików JPK ?

 

Sposoby wysyłania danych przez firmy

Wysyłanie danych bezpośrednio z programu finansowo – księgowego będzie na pewno łatwiejsze, szybsze oraz gwarantuje większą bezbłędność.

 Wybierając sposób samodzielnego przygotowywania plików w formacie SCY, wymaganym w aplikacji Klient JPK 2.0, zachęcam do wcześniejszego przystąpienia do prób przygotowania tych plików.

Istnieje również możliwość przeniesienia obowiązku obsługi księgowej wraz z obowiązkiem elektronicznego wysyłania deklaracji VAT-7, deklaracji podatku dochodowego, comiesięcznego wysyłania informacji z ewidencji VAT na dobre biuro rachunkowe.

 

Elektroniczne kontrole oparte na przekazywaniu informacji podatkowych w formie JPK będą rozszerzone o nowe struktury dlatego warto zastanowić się czy koszty usług księgowych nie są niższe od prowadzenia księgowości samodzielnie.

Korzystanie z usług  księgowych na pewno zmniejszy koszty prowadzenia działalności, zaoszczędzi Państwa czas, który można wykorzystać kreatywnie na rozwój własnej działalności.

 

Jeżeli czas jaki poświęcasz na bieżące sprawy swojej firmy jest dla ciebie cenny, skorzystaj z moich usług, nie pobieram żadnych dodatkowych opłat za comiesięczne przygotowywanie i wysłanie plików JPK  Klientów. Usługa jest w cenie miesięcznej obsługi księgowej.